HOMEE CONCEPT 

EMILIA GNIADEK

MIESZKANIA INWESTYCYJNE  

Większość osób odpowiedziałaby, że są to mieszkania znajdujące się w miejscowościach turystycznych np. nad morzem, w górach lub w dużych miastach tętniących nocnym życiem, przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. Inni pojęcie to kojarzą z mieszkaniami, które właściciel zakupił posiadając nadyżkę gotówki, w celu ulokowania swoich środków w pewną inwestycję. Często takie mieszkanie jest później wynajmowane w okresie długoterminowym przynosząc systematyczne dochody. Są to najpopularniejsze formy inwestowania w rynek nieruchomości, choć z mojej perspektywy - architekta wnętrz -wymieniłabym jeszcze fliping. Czyli nic innego jak obrót nieruchomościami, najczęściej z rynku wtórnego. Fliperzy wynajdują okazje, kupują mieszkania z różnymi problamami, remontują je lub rozwiązują problemy prawne, a następnie odsprzedają je za wyższą kwotę. Dlaczego jest to moim zdaniem coraz bardziej popularna forma inwestycji w rynek nieruchomości? Dlatego, że coraz częściej zgłaszają się do mnie  Fliperzy w celu nawiązania współpracy. Takie mieszkanie powinno po remoncie wyróżniać się wśród innych. Musi być nowoczesne, przemyślane i dostosowane do docelowego klienta, a jednoczeście remont powinien być budżetowy, aby inwestycja była jak najbradziej opłacalna.

Przedmiot nieruchomości inwestycyjnych jest bardzo szeroki również z perspektywy architekta wnętrz. Inaczej projektuję wnętrza przeznaczone na wynajem krótkoterminowy, inaczej na długoterminowy, a jeszcze inaczej na tak zwany fliping. Temat mocno mnie zainteresował, dlatego postanowiłam stworzyć miejsce, w którym będę opisyć zrealizowane przeze mnie projekty mieszkań właśnie pod szeroko rozumiane inwestycje. 

Zobaczycie, że każdy projekt różni się od siebie pod wieloma względami!


Na początku Marca 2023 roku zgłosił się do mnie Pan Andrzej. W związku z tym, że posiadał nadwyżkę gotówki chciał zainwestować w nieruchomość, którą wynajmowałby turystom na kilka dni np. za pośrednictwem serwisów Booking, Airbnb, OLX. Mieszkanie zakupił z rynku pierwotnego od dewelopera w centrum Katowic na osiedlu Nova Mikołowska tuż obok Galerii...