Mieszkanie na wynajem krótkoterminowy 

2024-04-01

Na początku Marca 2023 roku zgłosił się do mnie Pan Andrzej. W związku z tym, że posiadał nadwyżkę gotówki chciał zainwestować w nieruchomość, którą wynajmowałby turystom na kilka dni np. za pośrednictwem serwisów Booking, Airbnb, OLX. Mieszkanie zakupił z rynku pierwotnego od dewelopera w centrum Katowic na osiedlu Nova Mikołowska tuż obok Galerii Katowickiej.

Z mojego punktu widzenia była to udana inwestycja z kilku względów. Przede wszystkim wybrano odpowiednią lokalizację. W centrum miasta, na nowym bezpiecznym i zamykanym osiedlu tuż obok drugiej co do wielkości galerii handlowej w mieście. Dookoła osiedla dostępnych był szereg udogodnień, które należy zapewnić osobom wynajmującym nocleg krótkoterminowo: komunikacja miejska (autobus, tramwaj, pociąg), sklepy spożywcze, restauracje i bary, parkingi prywatne i publiczne. Dodatkowo mieszkanie nie było duże, ale miało na tyle dobry układ, że bez dodatkowych zmian, czyli kosztów mogliśmy zacząć właściwy remont.

WYBÓR MATERIAŁÓW WYKOŃCZENIOWYCH

Zacznijmy od początku! Spójrzcie na górną wizualizację. Na posadzkę zaproponowałam bardzo dobrej jakości panele laminowane układane w jodełkę łudząco imitujące parkiet, które wykazują wysokie właściwości wodoodporne oraz są odporne na ścieranie. Dlaczego panele, przecież płytki są trwalsze? Owszem, ale też chłodniejsze w dotyku i mniej "ciepłe" w odbiorze całego wnętrza. Razem z inwestorem chcieliśmy osiągnąć mieszkanie klimatyczne, przytulne, nowoczesne choć wychodzące poza tymczasowe trendy. Budżet pozwalał na zainwestowanie w dobrej jakości materiały, które będą mocno eksploatowane, dlatego zdecydowaliśmy się na panele marki Finfloor w kolorze Espiga Dijon. Wydzielony ścianą korytarz wyłożyliśmy jasnoszarymi płytkami z motywem terrazzo, który powtarza się na klatkach schodowych w blokach na tym osiedlu.